Kamp, Orienteering, Trekking

Kamp, doğa sporların ayrılmaz parçasıdır. İnsanda heyecan, coşku ve bazı anlarda ise bağımlılık yapar. Kampta geçirilen bazen hoş, bazen bunaltıcı anlarda yeni beceriler ile yaşamı renklendiren ve daha yaşanır hale getiren şeyler öğrenilir.

Titus Feronia'da doğanın ortasında güven içinde kalabileceğiniz geçici bir yuvayı, kısa süreliğine de olsa yaşanır hale getirme gatretleri size o ana kadar hiç yaşamadığınız deneyimler kazandırır.

Her türlü arazide yapılabilen, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir doğa sporudur, aynı zamanda oyundur.

Yediden yetmiş yediye her kesimi içine alan orienteering, ayrıca bütün ailenin birlikte yapabileceği bir aile sporudur. Kısa zamanda doğru karar verebilmek çök önemlidir.

"Koşarak satranç oynanan spor" olarak da anılan orienteering; Feroia'da günlük yaşamın stresini doğayla baş başa kalarak atmak, hem bedeninize hem de zihninize spor yaptırmak, yeni insanlarla tanışmak, kendinizle, arkadaşlarınızla ve doğa ile yarışmak için yapabilirsiniz.Doğada, bir noktadan diğer noktaya varmak amaçlı yapılan, genelde hafif tempolu sportif yürüyüşlerdir. Trekking yani doğa yürüyüşü, her mevsimde yapılabilir; ancak hava ve ortam şartlarına, uzunluğuna ve zorluk derecesine göre gerekli hazırlıklar yapılmalıdır.
.
Yüksek kondisyon veya teknik istemiyor oluşu, sakatlanma gibi risklerinin çok düşük seviyelerde seyretmesi, maliyetinin az olması gibi nedenlerle, yoğun ilgi görmektedir.

Feronia'da yapacağınız doğa yürüyüşleriyle bedensel ve ruhsal sağlığınız koruyor. Huzuru, mutluluğu kendi içinizde yŞtıyoruz.